לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם

האזרח רפול

פרישתו של רפול מהחיים הפוליטיים, לא סימנה את הפסקת חייו ופעילותו למען הדברים אותם ראה כחשובים, ומשהוצע לו לנהל את פרויקט הבנייה בנמל אשדוד {"נמל היובל") ראה בכך דרך יעילה וראויה להמשיך להיות מעורב בפיתוח הארץ.
הוא הגיע לכך לגמרי במקרה: ראה את המקום, קיבל את ההצעה, ונשאר עד יומו האחרון, בלי שום נסיבתיות נסתרת. "כבר מזמן החלטתי לעזוב את הפוליטיקה" הוא הסביר. "אני פשוט לא רוצה להיות שם. נגמר. כמה זמן אפשר להיות בפוליטיקה? הייתי 15 שנה, מספיק".

 


תיאומים, לוגיסטיקה, תוכניות בנייה ועבודה, היו רק קצת מתפקידיו בנמל. חלק ניכר מהזמן, השקיע בפתרון בעיות בוערות בדאגה לעובדי החברה הספרדית, ובתווך בין החברה לבין הגורמים הביורוקרטיים הישראליים.
קרוביו וידידיו מספרים, כי מצא סיפוק רב בפרויקט וכי התאהב בנוף הימי, בציפורים ובשחפים. לפני שהיה מגיע לפקח על עבודות הבנייה, היה עוצר לכמה רגעים - להביט בגלים, בשחפים ולנשום את אוויר הים. את אהבתו לנוף החדש, תאר בספר שכתב בשנתיים האחרונות לחייו, בו הוא מתאר את המציאות מנקודת מבטו של שחף. גם בספר זה,שכל עניינו בעופות הים, שילב איתן את הנושאים הקרובים ביותר לליבו משירותו כאחד המפקדים הבולים בצה"ל: "הבוקר, התרגשות כללית. שחפים בודדים הולכים ובאים מעל לחלקת המים של חיל הים. מסתבר, שמחר תתקיים חגיגה גדולה בחיל הים. מפקד הבסיס הולך, ומפקד אחר בא. אז מה זה נוגע לנו השחפים? זה נוגע ועוד איך"....

ב -23 בנובמבר 2004, הגיע  כמ

חזרה >>
created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר