לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם
| מטרת העמותה | אודות | ממלאי תפקידים בעמותה

אודותינו

העמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן, הוקמה על ידי חבריו מכל תקופות חייו ופעילותו בתחומים שונים, החל מילדותו בתל עדשים, דרך דרכו בצבא ולאחר מכן בפוליטיקה.
העמותה שמה לה למטרה להנחיל (בעיקר לנוער) את הערכים בהם דגל רפול, ופעל על פיהם בתחומי ההתיישבות, הביטחון והחינוך.
ערכים אלה באו לידי ביטוי במתן חשיבות תמיכה ועידוד לחקלאות, ולהתיישבות בכל חלקי הארץ. בכל רגע שהיה חופשי מעיסוקיו האחרים, פשט את מדי הצבא או בגדי הייצוג, לבש בגדי עבודה, יצא לכרם הזיתים, לעיבוד השדה, למסיק, וכבישת שמן בבית הבד.
בכל אחד מהתחומים המוזכרים יכול היה לשמש דוגמא:
בצבא ובלחימה-תמיד הלך בראש הלוחמים מבלי להתייחס לדרגתו.   כלוחם ניחן באומץ לב יוצא דופן ובהכרה שההגנה על המדינה ואזרחיה היא מטרה עליונה, ואין שום היסוס בנושא זכותינו על הארץ והגנתינו עליה. ויותר מכל החשיב ופעל בנושא החינוך.
לבנותיו אמר שאם הנסיבות לא היו מנווטת אותו לביטחון היה הולך להיות מורה.
בפוליטיקה, שאף לתפקיד שר החינוך בממשלה, כי בעיניו הכל מתחיל בחינוך.
אהבת הארץ, הנכונות לשרת מטרות לאומיות, עבודה כערך עליון הסתפקות במועט, יושר והגינות, מניעת בזבוז וצניעות, כל אלה לא היו סיסמאות להמונים, אלא על פיהם פעל באופן אישי.
ולכן גם הקים את פרויקט "נערי רפול" המוכר לכולם. נערים ונערות צעירים שהחיים דחקו אותם לשולי החברה שלא היו להם האפשרויות ללמוד ולהשתלב בחברה ולשרת את המדינה בצבא או בשירות לאומי אחר, לאוכלוסיה זו התמסר במיוחד והקים את הפרויקט "נערי רפול" שהיום נקרא "מקאמ" שאליו גויסה א

created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר