לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם
ביום השנה השביעי לפטירתו של רפאל איתן התקיים כנס ויום עיון במכללת עמק יזרעאל
במסגרת הכנס שהתקיים ב-6 לדצמבר במכללת עמק יזרעאל חילקה העמותה מילגות לימודים לחניכי חוות השומר ולחיילים מצטיינים מכל החיילות וכן התקיים יום עיון בסוגיה "ללכת שבי" זרקור ודיון מרתק בנושא חילופי שבויים.
פורסם: 08/12/2011
.

מאות משתתפים הגיעו ביום שלישי האחרון ליום העיון השנתי לזכרו של רא"ל (במיל') רפאל איתן, שהתקיים במכללה האקדמית עמק יזרעאל. הכנס אורגן על ידי העמותה להנצחת רפול, בשיתוף עם המועצה האזורית עמק יזרעאל ועם המכללה האקדמית.

הכנס, התקיים השנה תחת הכותרת :"ללכת שבי", ועסק בסוגיות הקשורות לטיפול בשחרור ובחילופי שבויים.

בכנס נשאו דברים: אייל בצר - ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, ד"ר מרדכי כהן - יו"ר העמותה להנצחת "רפול" ותא"ל (במיל') אפרים חירם (פיחוטקה).

ד"ר עמירם הירשפלד, תא"ל (במיל') אמציה חן, העיתונאי דן מרגלית, יו"ר העמותה לשחרור גלעד שליט - שמשון ליבמן ויורם רובינשטיין השתתפו בפאנל דוברים מיוחד שעסק בשאלת השחרור מהשבי והדרכים להשגתו.

תא"ל (במיל') אמציה חן אמר: "עסקת שליט חשפה את חולשת הדמוקרטיה הישראלית. יש להפיק לקחים וליצור מפנה בתהליך קבלת ההחלטות בנושא שחרור שבויים".

העיתונאי דן מרגלית אמר: "היו לי הסתייגויות מעסקת שליט אבל אני שמח שגלעד בבית. מדינה שמשחררת 1027 מחבלים תמורת חייל אחד היא מדינה שפשטה את הרגל. משפחת שליט העלתה את הנושא לרמה האישית ובכך מנעה דיון עקרוני בסוגיית המחיר לשחרור גלעד. מבחינה תקשורתית, הסיפור הפך למנצח כאשר הודגש בו הפן האישי, כשגלעד הפך לילד של כל אחד ואחת מאיתנו."

שמשון ליבמן, יו"ר המטה לשחרור שליט אמר בתגובה: "לדעתי יצאנו מעסקת שליט מחוזקים יותר. כל ישראל ערבים זה לזה וזו הברית הבלתי כתובה שלנו. היה לי ברור שאם לא נעצור את שרשרת ההפקרה נשלם בחוסן הלאומי שלנו."

אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל אמר: "שחרורו של גלעד שליט חידש את ההסכם הבלתי כתוב עם חיילנו, שהמדינה ומנהיגיה יעשו כל שביכולתם, בכדי להשיבם הביתה מהחזית.
כבר נאמר ש"המציל נפש אחת מישראל, כאילו הציל עולם ומלואו". ישראל לא הפסידה את יכולת ההרתעה שלה ולא הפכה חלשה יותר. להיפך, המאבק הבלתי מתפשר להשבתו של גלעד שליט והחיבוק החם שהעניק לו העם בישראל עם שובו, הם העדות המוחשית ביותר לחוזקה ולחוסנה של החברה הישראלית כחברה שפויה ובריאה".

במהלך יום העיון הוענקו מלגות לעשרים חיילים בוגרי פרויקט מקא"מ ע"ש רפול.

 

באדיבות מועצת עמק יזרעאל

created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר